28.11.2013V. TicháPřečteno: 1646x

4. ROČNÍKY NA ZÁŽITKOVÉM SEMINÁŘI

24. října se čtvrté třídy zúčastnily zážitkového semináře handicapového centra Křižovatka z Pardubic.

Program pro děti byl uspořádán v tělocvičně. Děti si na vlastní kůži prošly některými problémy, které běžně zažívá člověk s tělesným postižením. Vyzkoušely si například jízdu na vozíku, ergoterapii, kde si vyzkoušely sebeobsluhu. Kreslily obrázek s rukavicemi, které simulovaly postižení ruky.  Další stanoviště bylo také velmi zajímavé. Děti si zkoušely různé běžné činnosti v kuchyni – otvírání konzervy, krájení rohlíků.

Součástí semináře byl i rozhovor s vozíčkářem o jeho životě. Celá akce byla velmi poučná a zajímavá a děti silně oslovila. Po ukončení si ještě se zaujetím vypravovaly o svých dojmech a zážitcích. Snažily si představit život postiženého člověka a obdivovaly sportovní výkony těchto lidí. Součástí jednoho zastavení bylo totiž vyprávění o sportu vozíčkářů, jejich možnosti a uplatnění ve sportovních soutěžích. Děti hodně přemýšlely i o okamžiku v životě člověka, který dovede např. svou neopatrností změnit celý svět nenávratně vzhůru nohama. Cely seminář byl velmi pěkně připraven a veden pěti lektory a třemi vozíčkáři. Děti citlivě zasáhl.