16.10.2013Jaroslava KachlíkováPřečteno: 1750x

6.C na zemědělské výstavě v Chrudimi

Třída 6.C vyrazila v pátek 11.10. na zemědělskou výstavu do Chrudimi.To byste nevěřili, na co všechno si sáhli!

Po první vyučovací hodině odjeli žáci 6.C linkovým autobusem do Chrudimi. Stejný nápad měla i třída 9.B, která hodlala navštívit úřad práce, a tak do dopravního prostředku nastoupilo přes 50 žáků a vystoupilo 50 sardinek.

Zemědělská výstava se konala jako každoročně v areálu střední zemědělské školy. Venku si návštěvníci mohli prohlédnout telátka, kozičky, slepice, husy, králíky, holuby, zemědělskou techniku apod. Uvnitř školy se třídy načas proměnily v nejrůznější výstavní expozice osiva, sadby, ovoce, obrazů, keramiky, kozích sýrů, šperků, ekologie, včelařů…..

Nic nebylo pro žáky tak lákavé jako terária plná exotických příšerek a obrovských hadů. Zdejší pedagog RNDr. Roman Linhart je doslova nadchl svým zápalem pro neobvyklá stvoření a pod jeho odborným dozorem se žáci pomazlili se štírem obrovským a sklípkanem. Pan učitel Dočkal jim šel statečně příkladem, avšak paní učitelka Kachlíková vše pozorovala pouze z „bezpečné vzdálenosti“.

Vrcholným zážitkem byl osobní kontakt s třicetikilovým hroznýšem. Pohladil si ho a potěžkal skoro každý. Pro mnohé bylo překvapením, že had není na dotek ani slizký, ani drsný, ale naopak velmi hladký a jemný.

Třída měla ještě domluvenou návštěvu školního statku ve Vestci, kam chodí místní studenti na praxi. Ani silný zápach je neodradil od návštěvy prasečáku, a tak si mohli prohlédnout malá růžová selátka, prasnici při krmení, obrovitého kance, souboj mladých prasečích dorostenců apod.

V kravíně si pohladili telátka a nahráli si na mobil dlouhý proslov jednoho z býků. Kůň, který vozil celé dopoledne desítky dětí ze školky, byl už trochu unavený, a tak šesťáci přišli o jednu z atrakcí. Aby jim to ale nebylo líto, povozili se někteří v největším traktoru, což byl jistě také neobvyklý zážitek.

Jeden z žáků zhodnotil exkurzi slovy: „To bylo lepší než Tutanchamon.“

Domů dorazili všichni živí a zdraví.

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Povolání