17.10.2018Mgr. Martina PeřinováPřečteno: 1952x

Autorské čtení - beseda se spisovatelkou ve 3. ročnících

V pondělí 15. 10. nás navštívila autorka dětských knih Barbora Vajsejtlová.

Představila dětem své knihy. Z nejnovější knihy Velký závod přečetla dětem jednu kapitolu. Čtení bylo doplňováno otázkami a zajímavými postřehy. Děti pěkně reagovaly na dotazy a samy domýšlely, jak by mohl příběh pokračovat. Paní spisovatelka je velmi pozitivně motivovala a chválila za jakýkoli nápad dokončení příběhu.
Po přečtení kapitoly se děti mohly zeptat téměř na jakoukoli otázku. Paní Vajsejtlová jim ochotně odpovídala na všetečné dotazy - Co můžu udělat pro to, abych se stala spisovatelkou? A nebála jste se v Praze, když tam byla ta zelená mamba? Jak dlouho trvá napsat knihu? Děti byly nadšené a paní spisovatelka jim slíbila, že je ráda opět navštíví. Na rozloučenou se dětem podepsala do památníčků a do knih. Velice jsme ocenili její vřelý vztah k dětem, přátelskou a pohodovou atmosféru.

Mgr. Martina Peřinová