26.06.2017R. HeřmanskáPřečteno: 1722x

Den v převleku 2017

Milovaný i nenáviděný Den v převleku úspěšně proběhl na naší škole již popáté. Soudě podle důkladně propracované výzdoby tříd, kostýmů a programu pro mladší spolužáky si mnozí tento netradiční den ve škole užili.

Pokud jste zvědavi, co se v pátek 23. června odehrávalo v jednotlivých třídách, čtěte dál, zvu Vás na cestu kolem světa.

Putování je uspořádáno podle tříd, začnu tedy v 6.A. Ocitáme se v Číně. Zde jsme se dověděli mnoho zajímavého, včetně vynálezů, které z Číny pocházejí, seznámili jsme se s budhismem, znázorněno bylo i pěstování čaje a rýže, nechyběla tak typická panda a neodmyslitelně i čínské jídlo. Obdivujeme výzdobu, kostýmy, ale pokračujeme dál, do 6.B. Zde bylo teplo jako na Hawai (iluze dokonalá, venkovní teploty atakovaly třicítku). Tady na Hawaiských ostrovech, o kterých jsme se dověděli důležité informace, jsme se mohli občerstvit v dokonale do detailu propracovaném baru s bohatým nápojovým lístkem. Dále jsme dostali lekci jízdy na surfovacím vodním prkně nebo potkali „nejlepšího rybáře světa“ při lovu. Program byl doplněn efektním hawaiským tancem, který si holky samy nacvičily. A zůstáváme pěkně v teplíčku, přemístili jsme se do 7.A, do Brazílie, což dává tušit veliká socha Krista. Opět pláže a Bannana Bar se šikovným barmanem a tance jako na sambadromu. Zmínku si zasloužil i pro Brazílii typický fotbal a já obdivovala papouška Rio. Přemístíme se teď na druhou stranu světa, přicházíme do 7.B, zde jsou rozmístěny tatami žíněnky. Skáčeme zpět do Asie, a to do Japonska, kde je typické mimo jiné bojové umění. Ukázky juda a zápasníků suma byly velmi zajímavé. Všudepřítomni byli japonští turisté s pro ně tak typickými selfie tyčemi. Vtipné bylo, že svoji „fotografii“ jste mohli obdržet ihned, jako z polaroidu. Naše cesta kolem světa míří do 7.C. Soudě nejen podle kostýmů se nacházíme ve Španělsku. Na jedné straně dámy s flamenga, na straně druhé zápas FC Barcelona. Už si nevzpomínám, s kým hráli, ale stav skončil 2:1 pro Barcelonu. Od sportu přecházíme k hazardu. Kdo hádá, že jsme navštívili Monako s hlavním městem Monte Carlo, má pravdu. Ocitáme se v doupěti plném pokrových stolů. Zde nás zaujme funkční výherní automat, kam hodíte žeton, posunete páčku v podobě štětce a vypadne bonbon. Princip tohoto důmyslného stroje vám nechám utajen. Bary, barmanky, hráči pokru…tak vidí 8.A Monako. Do úplně jiného světa zavítáme do 8.C. V čase cestujeme do dob indiánů. Zde si připravili povídání o tomto národu a přehráli scénku, jak tlupa rudochů pořádá hon na bizona. Po prohlédnutí indiánské vesničky včetně krásného ohniště uprostřed a mnoha obyvatel pokračujeme dál. Široké barevné klobouky, kytary, zpěv, kaktusy, tequila…mexické rytmy znějí v 9.A. Opět obdivujeme krásnou výzdobu, veselou náladu a samozřejmě také tady se dozvídáme o Mexiku důležité informace. Brrr, zima jak v Rusku. Iluzi ruské zimy navozovali sněhové vločky a ventilátory. Krom toho samozřejmě nádherně namalované kulisy s typicky ruskými chrámy. Kuriozitou v 9.B byla možnost vyfotit se současným prezidentem Putinem. I zde proběhl připravený program pro děti 1. stupně.

Pokud jste zde nenašli všechny třídy, důvodů je několik. Buď byla třída na výletě nebo měla zákaz z kázeňských důvodů nebo se prostě nedohodli a vědomě se nezapojili. Nicméně VELKÉ DÍKY všem, kteří si tu práci s přípravami dali (a věřte, že to jednoduché není). A stálo to za to!

Poslední ČLÁNKY ZŠ

»Povolání