14.05.2018Jana ŠindelářováPřečteno: 1636x

Žáci třetích a čtvrtých tříd oslavili Den země pod vedením starších spolužáků.

V pátek 20.4. jsme si připomněli blížící se Den Země. Žáci ekologické výchovy a někteří členové ekotýmu si připravili pro své spolužáky ze třetích a čtvrtých tříd ekologický a přírodovědný program. Den jsme zahájili hlášením Ondry Fouse do školního rozhlasu o důvodu oslav Dne Země. Následně si žáci čtvrtých a třetích tříd vyrobili duhu ze soli nebo misku ze starého papíru. Na několika stanovištích, po kterých je doprovázeli žáci 9.C, poznávali rostliny, živočichy, stavěli stavby z víček od PET lahví. Zahráli si také přírodovědný AZ kvíz, složili několik vytvořených puzzle a roztřídili připravený odpad. Dopolední program byl pro žáky nejen velmi zajímavý, ale zároveň se navázaly také přátelské vztahy mezi mladšími a staršími žáky.