01.06.2015Jana ŠindelařováPřečteno: 1339x

Žáci druhého stupně slavili Den Země.

Ve středu 27.5.2015 se konaly již tradiční oslavy Dne Země. Ačkoli jsme akci posunuli o více než měsíc oproti oficiálnímu termínu Dne Země , nebylo počasí úplně ideální.

Žáci šestých tříd sváděli biologický boj v bažantnici. Soutěžili  v jedenácti přírodovědných disciplinách, v nichž prověřili své znalosti. Nejúspěšnější byla třída 6.A pod vedením paní učitelky Angerové. Soutěž měli žáci zpestřenou lovem a určováním „vodních breberek“ v rybníku  v zámeckém parku. Odměnou bylo opékání na závěr nebo v průběhu soutěžení.

Žáci vyšších ročníků díky finančnímu přispění SRPŠ mohli vyrazit na exkurze. Žáci 9.B a 9.C navštívili informační centrum Obnovitelné zdroje energie  v Hradci Králové při vodní elektrárně Hučák. Terénní exkurze byla připravena pro žáky sedmých a osmých tříd v CHKO Železné hory v Nasavrkách a Toulovcových Maštalích. Kolem prachovického lomu se vydala třída 7.C. V pardubickém ekocentru Paleta si žáci 9.A zahráli hru Fish Bank’s, která je měla naučit žít a jednat v duchu trvale udržitelného rozvoje.