18.09.2015Ivana DvořáčkováPřečteno: 1473x

Národní geopark Železné hory

Žáci devátých tříd zahájili výuku geologie návštěvou stálé expozice hornin v Heřmanově Městci.

V roce 2012 se část Železných hor stala Národním geoparkem. Národní geopark Železné hory má rozlohu 777,5km2. Nejstarší horniny této lokality pochází ze starohor a je jim téměř 700 milionů let. V rámci geoparku byla zřízena různá geologicky významná stanoviště, kde se návštěvníci mohou poučit o geologii Železných hor. Jedním z takových míst je stálá výstava deseti hornin umístěná v prostoru informačního centra v Heřmanově Městci. Žáci devátých tříd, kteří se v přírodopise budou celý rok věnovat geologickým vědám, tuto expozici navštívili. Horniny si prohlédli, osahali, přečetli si informační tabulky a vyplnili pracovní list, aby si zjištěné informace lépe zapamatovali. S Národním geoparkem Železné hory se budou setkávat po celý školní rok. Zajímavá bude zejména návštěva dvou naučných stezek – Heřmanův Městec - město u dvou moří a naučná stezka kolem prachovického lomu.