12.05.2014Jana ŠindelarovaPřečteno: 1473x

Návštěva v zoologické zahradě v Praze

Žáci sedmých tříd navštívili zoologickou zahradu v Praze.

Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč zapojila naši školu do projektu Využívání interaktivních expozic technického a přírodovědného charakteru a umožnila tak žákům sedmého ročníku navštívit zoologickou zahradu v Praze. Autobusy dopravily žáky pohodlně do Prahy s malou zastávkou v Přelouči, kde žáci dostali svačinu na celý den. V zoologické zahradě si prohlíželi jednotlivé výběhy a expozice se zvířaty a získané poznatky zapisovali do připraveného pracovního listu. Kromě zvířat moli žáci zhlédnout a projít také geologickou stezku znázorňující vývoj života na naší planetě od nejstarších dob. V zoologické zahradě strávili žáci víc než čtyři hodiny. Za tu dobu mohli vidět spoustu zvířat. Prohlídka začínala u lemurů, následovala návštěva lachtanů, šelem, želv, kopytníků nebo slonů. Počasí nám přálo, a tak jsme měli možnost vidět většinu zvířat ve volných výbězích. V pavilónu Africký dům odpočívali dva hrbáči, které neprobudily ani davy návštěvníků. U výběhu žiraf jsme diskutovali o počtu krčních obratlů těchto vysokých savců. Každý žák si jistě vybral své oblíbené zvíře, jehož pozorováním strávil nejvíc času. Gymnáziu a SOŠ Přelouč patří náš velký dík za zorganizování pěkného výletu, které byl pro všechny žáky úplně zdarma.