22.12.2018Blanka TamchynováPřečteno: 1584x

Návštěva výstavy a vánočních trhů v Pardubicích

Jeli jsme za poznáním, krásou a vánoční atmosférou do Pardubic.

Máme za sebou skoro pololetí a my se letos ještě nikam mimo Heřmanův Městec pořádně vlastně nepodívali. A hurá, teď to nastalo! 17. prosince exkurze Pardubice! Strašně jsme se těšili! Ráno jsme se sešli ve třídě a první hodinu nás čekal výukový program o vánocích v EU. Po svačince a povinném WC jsme jeli linkovým autobusem jako třeba jezdí jiní lidé do práce. Po příjezdu do Pardubic jsme šli na Pernštýnské náměstí, kde bylo nádherně – vééélikááánskýýý vánoční stromek, výzdoba, dřevěné prodejní stánky – kráááása. Než otevřeli výstavu, prošli jsme si stánky. A pak hurá do Mázhausu. Hned u vchodu stála figurína čerta (na konci jsme se s ní mohli vyfotit) v hromotlucké velikosti a některé kluky pěkně postrašila. Zastavili jsme se u truhly přání, do níž jsme svá přání vhodili. První místnost – krásně nazdobená - byla věnovaná andělům. A co jich je druhů! U šípkového keře byl vstup do pekla. Tam jsme se dozvěděli, že čert byl vlastně anděl, který spadl i s kusem nebe a...... víc ani ťuk neprozradíme. Jeďte se tam také podívat. Taky jsme se ale učili. Paní učitelka nám připravila moc pěkný vyplňovací list o výstavě, trzích a Perštýnském náměstí. "Měla jsem dávat pozor!" povzdychla si Kája, když jsme se ještě v teple Afi krmili, zahřívali (největší kluci habáni hlavně na skluzavce, formuli a bagru pro prťata – museli jsme jim volat, jak tím byli zaujatí, že málem přišli pozdě na sraz.) a samožřejmi nakupovali a pracovali s listem. A závěr? Slovy Káji: "Moc jsem si to užila, dala by sem si to ještě klidně jednou!"

Žáci 5.D a Mgr. Blanka Tamchynová

Poslední ČLÁNKY ZŠ