13.03.2019Jana ŠindelářováPřečteno: 1953x

S rýmy jsou šprýmy aneb příběhy vysloužilého elektra

Žáci semináře ekologická výchova zpracovávali již třetí letošní úkol projektu Recyklohraní.

Žáci semináře ekologická výchova spojili environmentální výchovu s tvůrčím psaním. Zapojili se do vymýšlení příběhů starého vysloužilého elektra. Rozvíjeli fantazii a vyzkoušeli si různé slohové útvary. Vymysleli pohádku, povídku a také rozhovor. Ten si můžete přečíst.

Rozhovor dvou mobilních telefonů
„Ahoj, kdopak jsi?“
Nazdar. Já jsem Huawei P9 lite. A ty?
„Jé to je náhoda, já jsem Huawei P20 lite.“
„Ty jsi z mého kamaráda, že? A proč už jsi tady v kontejneru?“
„To je dlouhý příběh, ale můžu ti ho povyprávět.“
„Tak jo, postěžujeme si navzájem.“
„Jednou, bylo to na Štědrý den, jsem byl moc dlouho zabalený v krabici pod stromečkem. Byl jsem zvědavý, kdo mě rozbalí. Byla to holčička a jmenovala se Kristýnka. Byla moc šťastná, že mě má. A já také.“
„To jsme měly podobné, jen mě rozbalila Eliška. Hned mě vyzkoušela, jestli dobře funguju.“
„To je jasné. Mě také zkoušela, jenže jsem se musel aktualizovat a ona do mě pořád ťukala a ťukala.“
„Já jsem se nemusel aktualizovat. Hned mě však začala rozebírat a dávat do mě kartičky. Nebylo to nic moc.“
„Au, to mi také dělala.“
„Další den mne skoro nedala z ruky.“
„Přesně, nemohl jsem si vůbec odpočinout a zvykat si na nové prostředí.“
„Souhlasím s tebou. Nakonec mě omylem upustila ze schodů a než jsem se vzpamatoval, měla mobil nový a já jsem skončil v červeném kontejneru.“
„Kristýnka často volala přes messenger nebo surfovala na internetu a psala sms, u toho mě nabíjela a vyviklala přitom nabíječku. Nešel jsem nabít a skončil jsem vedle tebe v červeném kontejneru.“
„Nedopadly jsme tak špatně. Mohou nás recyklovat a třeba se někde v obchodě zase potkáme.

Eliška Doležalová 7.A
Kristýna Ježková 7.A