08.10.2014S. HrachovinováPřečteno: 1571x

Žáci 4.ročníku navštívili Regionální muzeum v Chrudimi

Ve čvrtek 25.září 2014  podnikli žáci 4.ročníku exkurzi  do  Regionálního muzea v Chrudimi.

Měli možnost si  zde prohlédnout čtyři expozice: Mozaiku z dějin regionu, kde se děti   seznámily s dějinami  města Chrudim, prohlédly si například lazaret  z doby 1.světové  války, zmenšený model středověkého města, setkání  prezidenta Masaryka v roce  1920 s legionáři na chrudimském  hlavním nádraží. V expozici Plakáty Alfonse Muchy, si všichni prohlédli obrazy vytvořené malířem převážně v Paříži. Zajímavé byly i expozice Umělecké  řemeslo a Lidový malovaný nábytek. Nejvíce se dětem líbily živé včely  a zajímavosti ze života včelího úlu. Po nákupu upomínkových předmětů  a pohledů pokračovali všichni  směrem do Muzea loutkářských kultur. V loutkářském muzeu si žáci prohlédli loutky  kočovných loutkářů, varietní loutky, rodinná loutková divadla, stínové loutky z Japonska, Číny, Indonesie ap.