27.10.2015Zuzana KovačičováPřečteno: 753x

Bramborový den ve 3.A - bramborový salát chutnal skvěle!!!

Bramborový den si žáci 3.A užili ve dvou etapách.

Při té toretické pracovali s textem, dozvěděli se o původu a pěstování brambor, vymýšleli "bramborová slovesa", pokrmy z brambor, básničky o bramborách, v matematice slovní úlohy.

Praktická část projektu sestávala z výroby bramborových razítek a z tvorby návrhu na prostírání a především z toho, na co se děti těšily nejvíc - přípravy vlastního bramborového salátu. Vaření předcházela pečlivá příprava - děti zjišťovaly  potřebné  suroviny,společně sestavily postup práce, samy si rozdělily  ingredience ve skupince. Čtyři skupiny připravovali salát z 10 kusů brambor. Za pomoci a asistence dvou maminek a jedné babičky děti loupaly, strouhaly, krájely, vymačkávaly,míchaly, svorně si pobrečely u cibule a nakonec hlavně chutnaly!! Pomoc rodičů byla nedocenitelná, za což patří velký dík - paní Kockové a mamince a babičce Holubovým. Práce se neobešla bez občasného škrábnutí nebo říznutí, ale výsledek stál za to, co děti nesnědly následující den ke svačině, odnesly na ochutnávku domů.

Postřehy a hodnocení žáků:

Bramborový salát normálně  nejím, ale tenhle mi chutnal!! Vůbec mě nešlo loupání brambor a vajíček.Moc se mi to líbilo, práce se mě dařila.

Už se těším na vánoce, jak mamce se salátem pomůžu.Překvapilo mě, že ta cibule fakt pálila! Bavilo mě škrábat mrkev. Asi nejlehčí bylo umíchat majolku s jogurtem. Celkem se mi práce zdála náročná.