20.10.2014R.HeřmanskáPřečteno: 166x

Věda je zábava!

Projekt na podporu přírodovědných předmětů hrazen evropskými fondy pokračoval výletem šesťáků a osmáků do IQ LANDIE v Liberci.

Tento komplex byl otevřen v letošním roce. Ještě před vchodem si návštěvníci mohou vyzkoušet princip páky a vlastní silou zvednout automobil. Následně vstupujeme do velikého kolosu ze skla, kovu a plastu, který v sobě skrývá 10 sálů, rozdělených podle témat. Jmenujme např. Vodní svět, kde si sami můžete vyzkoušet mnoho experimentů. Kromě zkoumání vody se seznámíme i s dalšími živly např. v podobě simulátoru zemětřesení, nejen ke shlédnutí, ale i k poslechu je projekce Tanec blesků, respekt budí ohnivé tornádo… V jiném sále se dozvíme vše o lidském těle a fungování lidských smyslů, dokonce si můžeme doslova popovídat s humanoidním robotem Thespianem, zatím jediným v Česku. Jak fungují věci, které doma denně používáme poznáme v expozici Věda v domě. Pokud vás zajímá, jak to vypadá na místech od nás vzdálených světelné roky, tak se pohodlně usaďte do 3D planetária a prolétněte se třeba po Marsu…

Toto i mnoho dalšího můžete v IQ LANDII zažít, vyzkoušet si, prozkoumat, objevit. Myslím, že si všichni výlet náležitě užili.