07.06.2016Eva Bočková a žáci 8.BPřečteno: 36x

Výlet třídy 8.B do Krkonoš

Všechno začalo obyčejného rána 19.5.2016, kdy vyrazilla naše třída 8.B do přírody krkonošských hor.

Autobusem jsme dorazili do Pece pod Sněžkou. Naším velkým zážitkem se stala cesta lanovkou na Sněžku. Mnozí z nás jeli lanovkou skutečně poprvé a představa, že nás vyveze až na Sněžku do výšky 1 062 m nás trochu děsila. Všichni nakonec chvilku na vrcholu přežili a začali sestupovat přes polský Slezský dům, krkonošskou tundru na Luční boudu. Tam byla vítaná občerstvovací přestávka. Dál jsme pokračovali kolem kapličky obětem hor přes Výrovku a chalupu Na rozcestí až na náš penzion Andula na Friesových boudách. Ještě jsme stihli zafandit našim hokejistům, kteří ale s Američany stejně prohráli.

Další dva dny jsme trávili jednak pobytem ve wellnes ( chlapci ), procházkami do okolí chaty, např. na Klínové boudy, na Výrovku, kde se většina z nás přejedla výbornými palačinkami. Taky jsme si zazpívali při kytaře, zahráli si petang ( kuličky ) a večer jsme se „zamotali“ na twistru a zatančili si při diskotéce.

Poslední čtvrtý den našeho výletu nás čekal už jen sestup z hřebenů hor dolů na parkoviště ve Strážném – Lomu, které dobře známe ze zimního kurzu. Od chaty jsme se vydali přes Klínové boudy údolím Klínového potoka až k cíli naší cesty. Tam jsme chvíli počkali na malý autobus, který nás zavezl až domů. Celý výlet se vydařilo a těšíme se za rok na další !!!