28.04.2019Jana ŠindelářováPřečteno: 1532x

Žáci prvního stupně oslavili Den Země.

Již tradičně připravili žáci semináře ekologická výchova program pro žáky třetích, čtvrtých a pátých tříd při příležitosti oslav Dne Země. V úterý 23. 4. si mohli žáci na deseti stanovištích ověřit své znalosti z oblasti přírodních věd a také ekologické výchovy. Žáci poznávali rostliny, živočichy i nerosty a horniny, řešili křížovku, třídili odpad, učili se stopy zvířat, poznávali přírodniny po sluchu, hmatu i čichu, skládali puzzle, hráli AZ kvíz. Každá třída si odnesla také vlastnoručně vyrobený dárek z odpadového materiálu – stojánek z ruličky a starých riflí, nebo srdíčko z papíru ze skartovačky. Vyrábění bylo pod taktovkou žáků semináře základy lidových řemesel. Na organizaci oslav Dne Země se podíleli také někteří žáci 9. tříd.
Připravený tematický den byl přínosem nejen pro žáky prvního stupně, kteří si ověřili své znalosti a dovednosti, ale i pro žáky druhého stupně, kteří zjistili, že organizovat činnosti pro druhé je velmi náročné.

Mgr. Jana Šindelářová