01.03.2016Zuzana KovačičováPřečteno: 1364x

Malí čtenáři pozváni na další besedu se spisovatelkou

Začátkem února přijali žáci ze třetích a čtvrtých tříd pozvání na další besedu se spisovatelkou - tentokráte do městské knihovny.

Překvapením pro všechny byla mladá, sympatická a usměvavá dlouhovláska  Milena Nováková, rodačka z Načešic, která žije střídavě v Nizozemí a v Čechách. Dětem představila svoji druhou knížku -pohádkový příběh Klárka a její neuvěřitelná dobrodružství, doplněnou úchvatnými ilustracemi i přiloženým CD. Autorčino čtení úryvku totiž  doprovázely nahrávky skladeb, složené přímo k jednotlivým kapitolám a celkové vnímání ještě doplňovala vůně éterického oleje, která se linula knihovnou. Autorka dala prostor i svým malým posluchačům a děti se brzy nechaly vtáhnout do živé debaty - nejen o hudbě a hře na hudební nástroj, která vyžaduje určité úsilí a je vlastně tématem příběhu, ale také o životě v cizí zemi, tamních zvycích a holandštině, která děti zvlášť zaujala. Děkujeme pracovnicím knihovny za seznámení se zajímavou osobností a dětem přejeme příjemné zážitky z četby.