02.05.2017KovačičováPřečteno: 1474x

Středověk na vlastní kůži

Středověk na vlastní kůži - vlastivědné exkurze čtvrťáků byly zahájeny návštěvou stříbrného dolu v Kutné Hoře.

Žáci 4.A a.D se v rámci učiva o středověku rozhodli prozkoumat Kutnou Horu a její největší poklady - stříbrné doly a chrám sv. Barbory.Prolézat středověký důl v bílých perkytlích, prožít na pár minut absolutní tmu, seznámit se s havíři i raziči mincí a s jejich těžkým životním údělem - to vše byly neobvyklé a zajímavé zážitky, které si děti odnesly z prohlídky okruhu zvaného Cesta stříbra. Navzdory zimnímu počasí bylo v dolech příjemných 12 stupňů, takže aspoň bylo kde se ohřát. :-)
Gotická stavba chrámu děti ohromila svou majestátností, obdivovaly  nádherně vyzdobený strop, oltář , vitrážová okna i venkovní chrliče -stihli jsme totiž i procházku okolo chrámu, kde jsme si vysvětlovali základní znaky gotického slohu.
Výlet se žákům moc líbil a všichni se už těšíme do Nasavrk, kde nás čeká pravěký  keltský archeopark s dalším zajímavým programem - pro změnu Cesta kovů.