04.03.2015Ivana DvořáčkováPřečteno: 1324x

Tvořivé úterý

Žáci semináře Základy lidových řemesel 6. a 7. tříd a kroužku pracovně technického navštívili v úterý 24.února pardubickou Korálkárnu.

Nepřijeli sem ale na nákup komponentů, ale na tvořivý kurz. Z hromádky korálků ve tvaru lístků a kousku vlasce šikovné ruce žáků vytvořily přívěsek ve tvaru „ježka“. Výsledek vypadá jednoduše, ale vyžadoval hodně zručnosti a trpělivosti. Za pomoci lektorů zvládli tento krásný geometrický útvar všichni na jedničku. Obdivovali jsme vystavené šperky, někteří si nakoupili materiál na další tvoření a svůj výlet jsme zakončili smlsnutím něčeho dobrého v AFI. Odpoledne na stejný kurz přijely děti z pracovně-technického kroužku. Ačkoli většina z nich jsou žáci 1. stupně, byla i tato skupina velmi šikovná a rychlá.

Myslím, že se tvořivé úterý všem líbilo a mají chuť do dalšího tvoření.