15.05.2017Jana ŠindelářováPřečteno: 1827x

Žáci 6.C prošli Královskou cestou

Ve středu 10.května navštívili žáci 6.C Prahu a seznámili se s  významnými místy na tzv. Královské cestě.

Učivo občanské výchovy o pamětihodnostech Prahy doplnili žáci 6.C návštěvou těchto míst. Vlakem se přesunuli ráno přes Přelouč na hlavní pražské nádraží. Odtud vedly kroky šesťáků na Václavské náměstí. Nejdříve se seznámili s  Národním muzeem a s jeho historií, všimli si kříže na chodníku před touto budovou a vyslechli si informaci o Janu Palachovi. Následně přešli před sochu sv. Václava, u které odhadovali její výšku a všímali si, kdo všechno je zde znázorněn. Z Václavského náměstí se žáci přesunuli na Staroměstské náměstí. V jedenáct hodin si prohlédli orloj a poté splnili tři úkoly týkající se tohoto náměstí. Přešli přes Karlův most, podívali se na Pražský hrad, na Kampě se zastavili u Werichova domu a u Národního divadla se seznámili s jeho historií. Procházka Prahou skončila u Prašné brány. Cestou si žáci pečlivě zapisovali poznámky tak, aby mohli doma připravit prezentaci celé cesty nebo povyprávět rodičům či sourozencům, co zajímavého viděli. Exkurze byla velice povedená také díky příjemnému počasí, které nám Praha přichystala.