18.10.2021Mgr. Monika PickováPřečteno: 168x

12. ročník projektu Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu jsme se zapojili do česko-slovenského projektu Knihovny Jiřího Mahena v Brně, který si klade za cíl navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami.

Důležitou součástí této mezinárodní akce je především podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. S tvorbou záložek již máme zkušenosti z minulých ročníků. V letošním roce jsme vytvořili záložky z odpadového materiálu, využili jsme novinový papír a výstřižky z letáků. Do balíčku jsme přidali také své vizitky, informační materiály o našem městě a průvodní dopis, který dětem ze Slovenska představí naši školu a třídu. Nyní již netrpělivě vyhlížíme zásilku z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky.  

Mgr. Monika Picková