Základní škola Heřmanův Městec

DALŠÍ KONTAKTY

ŠKOLA ve zkratce

telefon 12.11.2019

Schůzka rodičů a vycházejících žáků

Schůzka rodičů a vycházejících žáků se zástupci SŠ a SOU se bude konat ve čtvrtek 28.11.2019 v 15.15 ve školní jídelně ZŠ Heřmanův Městec. Zároveň budou rodičům i žákům podány informace o přijímacím řízení na SŠ a SOU.

Účast přislíbily např. : SPŠ Chrudim, SŠ potr. Pardubice, SOŠ Třemošnice, SOŠ obch. a služeb Chrudim, SPŠ stavební Pardubice, SOU zeměď. Chvaletice, Hotel.škola Bohemia a další.

telefon 14.10.2019

Zeměpisné vycházky

Tak jako každý rok i letos na podzim proběhly zeměpisné vycházky pro žáky devátých tříd. Cílem byla přehrada Seč a okolí. Sešli jsme se ráno před školou, pěšky došli do Uherčic a odtud autobusem na Seč. Tady jsme absolvovali asi sedmikilometrový okruh. Podívali jsme se na vodní elektrárnu, přešli přes hráz přehrady a kolem bývalého motelu se vrátili zpět na náměstí. Odtud autobusem domů. Cestou nás doprovázela bývalá paní učitelka Pleskotová, která vedla odborný výklad při jednotlivých zastaveních. Účast žáků byla vysoká, což svědčí o oblíbenosti těchto vycházek.

ŠKOLA a její součásti