16.05.2023Mgr. Malá Lenka Přečteno: 247x

2180 kilometrů (Z Málagy do Heřmanova Městce)

Proběhla druhá část mobility žáků v rámci programu Erasmus+. Bylo nám ctí týden hostit dvanáct žáků a dvě kolegyně ze španělské školy.

Děti z Málagy se k nám přijely trochu ochladit, protože jih Španělska zažívá nejteplejší a nejsušší jaro od roku 1961. Se svými českými hostiteli opět zažily spoustu společných aktivit. Výlet do Prahy a do Kutné Hory, projížďku na koni, společné vaření palačinek, sázení stromu, jízdu na kánoích. A také několik společných hodin ve škole. České rodiny se o dětské hosty výborně postaraly, svíčková prý Španělům velice chutnala:-)

Aktivity byly spojené s udržitelným životním stylem. Projekt se snažil dětem vštípit, jak v dnešní době skloubit aktivní životní styl a zodpovědné chování vůči životnímu prostředí.

Projekt přinesl mnoho krásných okamžiků z jazykového, multikulturního, a především lidského hlediska. Zpětnou vazbu od účastníků si můžete přečíst na online nástěnce Padlet. Více fotografií a reportáž TV Leknín najdete na Facebooku.

Lenka Malá, Jana Šebková