08.10.2019Mgr. Václava VojtěchováPřečteno: 187x

3.A NA VČELAŘSKÉ VÝSTAVĚ

V pondělí 30. září jsme při odpoledním vyučování vyrazili na Včelařskou výstavu, která probíhá v Galerii Dvojdomek.

Výstava je velice pěkně zpracována. Kromě tabulí s informacemi o životě včel se zde nachází velké množství exponátů: včelí úly různých typů, včelařské obleky a pomůcky pro včelaře, včely a ostatní hmyz spjatý se životem včel ve vitrínách, ukázka včelího díla, medomety a jiné pomůcky na získávání sladkého včelího pokladu a mnoho dalšího. Paní učitelka má k těmto úžasným a pracovitým tvorečkům blízko, jelikož její manžel a pětiletý syn včelaří. K vystaveným exponátům nám pověděla zajímavosti a podělila se o osobní zkušenosti, které tento krásný koníček přináší. 
Chceme poděkovat za tuto skvělou výstavu organizátorům a též oběma dámám, které škole s ochotou umožňují prohlídku i mimo návštěvní hodiny.
Nenechte si výstavu ujít. Trvá už jen do 13. 10. 2019!
Mgr. Václava Vojtěchová