07.06.2019Mgr. Sylva BořkováPřečteno: 345x

3. třídy na výletě v Častolovicích

Ve čtvrtek 6.června absolvovali žáci  třetích tříd výlet na zámek Častolovice. 

Sice předpověď počasí hrozila přívalovými dešti a bouřkami, ale ty se nám  úspěšně vyhnuly, a tak jsme mohli  výlet strávit s téměř ukázkovým výletním počasím. 
Prohlídka zámku a přilehlých prostor proběhla podle připraveného časového harmonogramu s organizačním doprovodem. Jednotlivé třídy se střídaly při prohlídce zámku, pozorně naslouchaly výkladu průvodců, aby na závěr mohly plnit úkoly v pracovním listě s názvem "Po komnatách paní hraběnky". Neboť všichni splnili úkoly  "na 1", obdrželi u pokladny za odměnu pohledy s bílými jeleny. Škoda jen, že paní hraběnka nebyla doma. V zámeckém parku děti soutěžily ve střelbě kuší na terč, chodily po laně, kde si vyzkoušely svou obratnost a stabilitu. Na vítěze čekaly drobné odměny.  Součástí programu byla i návštěva zvěřince, kde si děti měly možnost prohlédnout a pohladit drobná zvířata. Největší respekt budila "plivající lama", značnou pozornost upoutávalo i malé hříbátko poníka. 
Společná část programu pro všechny výpravy se uskutečnila v parku, kde proběhlo představení plné magie a kouzel  spojené s historickými hrami a šermem, do nichž se zapojily samotné děti. Výlet se vydařil,a příjemně unaveni jsme odjížděli z Častolovic s drobnými dárky a nakoupenými dobrotami. Už nyní se těšíme na  další cestování. 
Za třetí třídy Mgr. Sylva Bořková