10.06.2021Mgr. Hana Dostálová Přečteno: 851x

3D tiskárna Prusa výměnou za Děravou kalkulačku

Zapojení do projektu Prusa pro školy.

V letošním školním roce se naše škola zapojila po programu Prusa pro školy. Tato celosvětově známá firma nejprvev rámci projektu bezplatně propůjčí školám na 3 měsíce 3D tiskárnu k vyzkoušení. Posléze, pokud se škole podaří vytvořit nápaditý projekt, mohou si tiskárnu ponechat. A to se nám povedlo i v době ztížených podmínek střídavé distanční a prezenční výuky.

Ve spolupráci s paní učitelkou Pickovou a žáky 3. A jsem vytvořila manipulativní pomůcku určenou k vizualizaci matematických představ v oboru malé násobilky, kterou jsme pojmenovali Děravá kalkulačka. A žáci si ji hned vyzkoušeli při výuce dělení se zbytkem.

Tímto musím žákům 3.A i paní učitelce velmi poděkovat za spolupráci a pomoc. 3D tiskárna se u nás ve škole jistě neztratí, již jsme ji využili na výrobu dalších pomůcek do výuky, dekorativních předmětů, drobných dárečků apod.

Mgr. Hana Dostálová