28.06.2024Mgr. Culková Lenka Přečteno: 253x

5.C - nejlepší sběrači hliníku

Další úspěšná výzva splněna!

Po celý školní rok se žáci 5.C aktivně zapojovali do různorodých výzev. Plnili pohybovou výzvu 10.000 kroků, svou osobnost a ohleduplnost uplatnili v podzimní výzvě Laskavec, důležitost ekologie si připomněli ve výzvě hliníkové.
 
Deset dlouhých měsíců  sbírali s celou svou rodinou vše z hliníku, a že to občas byly poklady! Krom běžných plechovek a víček od jogurtů se žáci mohli pochlubit i hliníkovými plechy či součástkami automobilu. A i když je hliník lehoučký, víčko k víčku sedne a výsledek je ohromný! Za celý školní rok se žákům 5.C podařilo nasbírat 67,5 kg hliníku. Dáky této hmotnosti se žáci již podruhé za sebou stali nejlepšími sběrači hliníku na naší škole a znovu získali 1. místo.
 
Gratulujeme!
 
 
Mgr. Lenka Culková