Výstavu Tutanchamon – jeho hrob a poklady navštívila 19.9. také třída 6.C. Byla to vydařená dějepisná exkurze.
Jaké znalosti a zážitky si žáci 6.C odnesli z velkolepé výstavy Tutanchamon – jeho hrob a poklady? Začtěme se do ukázek z jejich slohových prací.
Zde se konala výstava Tutanchamon, jeho hrob a poklady. Tutanchamon byl egyptský faraon, který vládl Egyptu v letech 1333-1323 př. n. l. a zemřel v pouhých devatenácti letech. (Matyáš Pilný)
Prohlídka trvala asi hodinu a půl a byla velmi poučná. Tam jsem pochopil, proč je tato výstava tak populární. (Tomáš Novotný)
Výklad byl přes sluchátka, což bylo lepší než živě, protože jsme si mohli pouštět jednotlivé části, jak jsme potřebovali. (Eliška Heřmanská)
U Tutanchamonovy hrobky se našla pokladnice, kterou ale poškodili vykradači hrobek, takže to tam bylo poházené a rozlámané. (Kristýna Heřmanská)
Viděli jsme překrásné věci, já bych si je hnedka vzala domů, kdybych mohla. Byly tam: velký zlatý kočár, modely lodí, šperky a náhrdelníky, amulety, truhlice, křesla, zbraně, hudební nástroje, vzácné kameny a zlaté relikviáře. Když jsem všechno prohlédla aspoň 4x, tak jsem šla vrátit sluchátka a ovladač……
Na nádraží v Heřmanově Městci na mě čekala maminka v autě, asi věděla, že bych to domů nedošla, jak bych udělala jeden krok, upadly by mi nohy. (Alena Černocká)
A poté jsme si fotili a natáčeli Prahu. Byla to docela zábava. Snažili jsme se předstírat, že nejsme turisti, ale bohužel to nešlo. Došli jsme na Václavák, kde jsme se vyfotili pod sv. Václavem…..
Najednou na nás vykoukl modrý provizorní stan. Jednalo se o dočasnou průmyslovou halu o mohutných rozměrech.
Ohromně mě překvapilo, co všechno měl s sebou v hrobě, tak například: sošky různých bohů, válečné provozy, židle, trůn, jídlo a mnoho a mnoho dalšího….. (Jonáš Abraham)
V další místnosti jsme obdivovali velkou dřevěnou truhlici a najednou jsme si všimli, že za ní jsou další čtyři menší a menší truhlice a nakonec ještě sarkofág! (Matouš Abraham)
Poslední ČLÁNKY ZŠ
» | 8. oddělení ŠD 17.09.2025 |
» | Adaptační pobyt šesťáků na Vysočině 17.09.2025 |
» | Odpoledne plné her a radosti ve 3.D 16.09.2025 |
» | Sportovní den na naší škole 15.09.2025 |
» | Výdej čipů pro školní družinu 12.09.2025 |
» | První školní týden 28.08.2025 |
» | Nový školní rok 26.08.2025 |
» | Konec školního roku 2024/2025 27.06.2025 |
» | Rozloučení se školním rokem ve školní družině 26.06.2025 |
» | PBIS slavnost 26.06.2025 |