22.03.2022Mgr. Šebková Jana Přečteno: 140x

7.A ve Stavovském divadle

Stejně jako ostatní sedmé a šesté třídy se i 7.A. vydala do Prahy, aby se zúčastnila tvůrčí dílny ve Stavovském divadle. 

Někteří žáci byli v divadle úplně poprvé, ale i ti, kteří už někdy nějaké představení navštívili, se podívali na divadlo z jiného úhlu, dozvěděli se mnoho nového a byli překvapeni, kolik různých lidí a činností v sobě divadlo skrývá. Nejdříve žáci dostali základní informace o této nejstarší pražské divadelní budově a pak si ji sami celou prošli při skupinové hře s úkoly. Dále se ve zkušebně divadla dozvěděli o tom, jak vlastně divadelní představení vzniká, jaké různé profese se při tom uplatňují, a nakonec si žáci sami zkusili své divadelní představení vytvořit. Každý si vybral jednu profesi a podle svých možností, ať už v roli herce, scénografa nebo třeba divadelního kritika, přispěl ke společné tvůrčí práci.  

Mgr. Šebková Jana