06.05.2022Mgr. A. Kudláčková Přečteno: 213x

9. C v Poslanecké sněmovně

5. 5. 2022 se 9. C vydala do hlavního města navštívit Poslaneckou sněmovnu, kde nás měl provázet pan poslanec Marek Výborný, protože (jak jsme se dozvěděli) měl být právě týden výborů a ve sněmovně měl být relativně klid.

Opozice však svolala mimořádnou schůzi a naše prohlídka byla omezená. Přesto jsme z galerie mohli sledovat téměř všechny poslance, jak neschválili opoziční návrhy. Viděli jsme rozhovory politiků s novináři, všechny tváře, které známe z médií, někteří nás zdravili, smáli se na nás, s některými jsme si dokonce vyměnili několik vět. Prostor byl i pro dotazy dětí, žáky zajímalo, kolik peněz poslanci vydělávají, jaké musí mít vzdělání, jaké byly pocity pana poslance Výborného po zvolení, co je vůbec obsahem práce. Deváťáci byli spokojení, a to je nejdůležitější.

Mgr. Andrea Kudláčková, Mgr. Lucie Angerová