27.09.2022Mgr. K. TurynováPřečteno: 326x

Adaptační kurz Krkonoše 6.A, 6.B

Již od konce minulého školního roku se žáci letošních 6. ročníků těšili na své adaptační kurzy.

Třídy 6.A a 6.B odjížděly v pondělí 19. září na hřebeny Krkonoš až do nadmořské výšky 1 200 m na Friesovy boudy do penzionu Andula. Mnozí byli tak vysoko v horách poprvé a pro všechny to byl zatím nejdelší pobyt se spolužáky a svými třídními učiteli. Během celého týdenního pobytu se měli tedy lépe poznat nejen žáci mezi sebou, ale vidět své učitele i při jiných aktivitách než jen při výuce ve třídě.

V okolí penzionu Andula jsme plnili úkoly místních skřítků a našli jejich poklad. Sbírali jsme borůvky a obdivovali právě kvetoucí hořec tolitovitý. Když pršelo, hráli jsme v klubovně seznamovací a týmové hry na upevnění dobrých vztahů v kolektivu. Během čtvrteční celodenní túry přes Výrovku až na Luční boudu jsme si užili první sníh. Při zpáteční cestě jsme navštívili Krtka, tedy Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí, kde žáci poznávali srst živočichů a navštívili záchrannou stanici. Zážitků bylo spoustu.

PeadDr. Libuše Moravcová, Mgr. Květa Levínská, Mgr. Kateřina Turynová