02.10.2018R. HeřmanskáPřečteno: 1256x

Adaptační pobyt – Škrdlovice 2018

Dočkali jsme se. Je pondělí 24. září a třídy 6.A a 6.C se nakládají do autobusu a vyrážejí na Vysočinu a po hodince cesty se ubytováváme ve stejnojmenném penzionu.

Počasí se po víkendu rapidně zhoršilo, potrápil nás ledový vítr i déšť, ale později se nebe umoudřilo a mohli jsme pobývat venku. Okolní lesy jsou plné hub, nasbírané krasavce jsme předali do kuchyně a druhý den si na nich pochutnali. V úterý jsme si užili celodenní výlet do Žďáru nad Sázavou. Cestou kolem Pilské nádrže jsme se společně vyfotili u lva a orlice, tedy na pomezí Čech a Moravy. Ve Žďáru jsme se porozhlédli po areálu zámku, navštívili muzeum a vystoupali na Zelenou horu k památce UNECSO. Po večeři jsme si všichni na památku pobytu na adapťáku pomalovali a podepsali trička.

Následující den „Honba za pokladem“ prověřila nejen fyzičku a orientaci v terénu, ale i chytrost při plnění testových otázek. Všechny týmy si vedly velmi dobře. Velmi zajímavá byla exkurze ve sklárničce ve Škrdlovicích, kde každý měl možnost si raznicí ozdobit skleněnou „minci“. Večerní stezka odvahy prověřila odolnost dětí proti strachu – zvládli úplně všichni. Poslední dopoledne jsme si ještě užili v lese při hraní lesního golfu. A po obědě už jsme se museli rozloučit s penzionem a frčeli domů.