16.02.2023Mgr. Kovačičová Zuzana Přečteno: 235x

Beseda ve společnosti Energeia

V rámci prvoučného učiva na téma Člověk a jeho zdraví jsme přijali nabídku maminky žáčka ze 3.B paní Ryčlové – seznámit se s náplní práce společnosti Energeia, která sídlí na náměstí v Heřmanové Městci.

Velmi citlivým přístupem se děti dozvěděly, jak užitečnou práci dělají zdravotní sestřičky pro nevyléčitelně nemocné děti a jakou oporou jsou pro celou rodinu v jejich těžké situaci. Postupně jim předvedly různé zdravotnické pomůcky a přístroje, které jsou nezbytně nutné při domácí péči o dětské pacienty a odpovídaly na spoustu zajímavých otázek.

Závěr besedy byl velmi emotivní, děti si teprve na konci uvědomily, že tzv. dětská paliativní péče je už tou péčí poslední. A že ne všechny děti mají takové štěstí jako my, proto si svého zdraví musíme vážit.

Mgr. Kovačičová Zuzana