07.12.2022Mgr. H. DostálováPřečteno: 231x

Burza škol – třikrát jinak

V posledním listopadovém týdnu měli žáci 8. a 9. tříd možnost se blíže seznámit s nabídkou studia na středních školách v našem regionu.  

Deváťáci v těchto dnech finišují s rozhodnutím, jakou si vyberou střední školu k budoucímu studiu. Svá rozhodnutí si mohli potvrdit a upřesnit i na naší Burze škol, kterou v letošním roce navštívilo 19 zástupců škol z blízkého regionu. Součástí bylo i setkání s rodiči, aby i oni si mohli ujasnit všechny náležitosti, které v následujícím půlroce jejich děti čekají. Získali informace o tom, jak a kdy podat přihlášku, co je to Zápisový lístek, co to jsou Jednotné přijímací zkoušky, … 

Pokud někdo z rodičů schůzku nestihl nebo si chce informace připomenout, najde všechny důležité odkazy na stránkách školy v záložce Dokumenty. 

Následující den měli deváťáci možnost na akci Feedback ze střední si doplnit údaje o školách i z pohledu našich absolventů, kteří momentálně střední školy studují. Je velmi zajímavé vidět, kam se naši žáci za dva roky posunuli. Všechny zástupce velmi chválím, byli velmi dobře připraveni své školy prezentovat. Předali informace o studijních oborech, ale i postřehy ze studentského života.  

Na druhé straně žáci osmých tříd se již také začínají pomalu rozhlížet jakým směrem bude jejich budoucí studijní cesta směřovat. Využili tedy nabídku Hospodářské komory České republiky, která pořádala na zimním stadionu v Pardubicích přehlídku středních škol.  

Tyto akce jistě žákům pomohou k tomu, aby se mohli správně a odpovědně rozhodnout ve výběru dalšího studia. 

  

Hana Dostálová