14.02.2023Mgr. Malinová JanaPřečteno: 225x

Čtení velcí malým

V úterý 7. února naši třídu 4.D  navštívila třída prvňáčků z 1.B s paní učitelkou Ladou Vojáčkovou, se kterou letos uskutečňujeme projekt Čtení velcí malým.

Tentokrát jsme měli téma, které bylo všem velmi blízké: Zima. V úvodu hodiny nám malí kamarádi zazpívali písničky o zimě a poté nám ukázali, jak již v únoru umí pěkně číst. Naše děti si pro prvňáčky připravily pohádku od spisovatelky Boženy Němcové O dvanácti měsíčkách. Čtvrťáci se velmi snažili a čtení pohádky bylo jasné, hlasité a  srozumitelné. Poté si děti udělaly skupinky, které byly propojené ve formátu "malí s velkými" a společně řešily křížovku, kde odpovídaly na otázky z pohádky. Po vyřešení tajenky jsme si ji zkontrolovali "vyslovením najednou nahlas". Hodina nám uběhla velmi rychle, takže jsme prvňáčkům rozdali ještě kartičky s dvanácti měsíčky, které si vybarvili následující den ve škole.  Všichni jsme byli s výsledkem spokojení a zároveň se těšíme na další společné setkání, které jsme si naplánovali na jaro.

Mgr. Jana Malinová a Mgr. Lada Vojáčková