10.05.2022Mgr. Šebková Jana, Mgr. Malá Lenka Přečteno: 623x

Den s americkým rodilým mluvčím

Třídy 8. B a 8. C se zúčastnily projektového dne, který byl zaměřen na komunikaci v anglickém jazyce.

V Pardubicích je čekal americký lektor Mark. Skupinky dostaly za úkol vytvořit a odprezentovat v angličtině jednodenní program pro rodinu turistů v Pardubicích. Úkol byl zaměřen na plynulost promluvy, ale žáci se museli soustředit i na správné použití gramatických pravidel.  Děti si v praxi vyzkoušely nabyté dovednosti z cizího jazyka – poslouchaly instrukce, vzájemně kooperovaly, kladly lektorovi dotazy, psaly anglický text. Každá skupinka na závěr dostala od lektora zpětnou vazbu, tipy co vylepšit. Počáteční nervozitu převálcovala přátelská atmosféra, chlapci dokonce na rozloučenou lektorovi zazpívali českou lidovku.

Mgr. Jana Šebková, Mgr. Lenka Malá