17.08.2023Mgr.Ivana DvořáčkováPřečteno: 999x

Informace k začátku školního roku

Vážení rodiče,

blíží se nový školní rok 2023/2024. Ráda bych Vás informovala o průběhu začátku školního roku, v případě dotazů nebo nejasností mě prosím kontaktujte na telefonním čísle 607 172 449 nebo e – mailem skola@zshm.cz.

Žáci přijdou do školy v pondělí 4. 9., mohou přicházet do hlavní budovy školy od 7 hodin, do ranní školní družiny v budově mateřské školy z Jiráskovy ulice od 6. 15 hodin. Žáci se nepřezouvají, odchází do sběrné třídy a do své třídy v 7. 30 hodin.

V další dny přichází žáci do školy ve standardních časech (6. 40 hlavní budova školy, 6. 15 ranní školní družina v budově mateřské školy, 7.25 budova přístavby z Jiráskovy ulice).

Žáci budou mít v pondělí 4. 9. vyučování od 7. 45 do 8. 30 hodin.

V úterý 5. 9. bude výuka probíhat ve třídách s třídními učiteli. Na prvním stupni skončí výuka v 11. 20, na druhém stupni v průběhu 5. vyučovací hodiny, tj. nejpozději v 12. 15. Žáci se první ani druhý školní den nepřezouvají. Ve středu 6. 9. bude probíhat celoškolní projektový den PBIS, který bude ukončen v průběhu 5. vyučovací hodiny, tj. do 12.15 hodin. Od čtvrtka 7. 9. se žáci učí podle rozvrhu, který bude přístupný v systému Bakaláři nejpozději 1. 9. a žáci ho obdrží v tištěné podobě v pondělí 4. září. Školní družina i školní jídelna jsou v provozu od 4. září.

Žáci prvních tříd budou mít své třídy v budově 1. stupně – vchod z Jiráskovy ulice přízemí a v budově mateřské školy 1. patro. 4. září mohou rodiče doprovodit své děti na slavnostní zahájení školního roku. Vstup do školy bude umožněn od 7. 30 hodin. Prvňáčci budou do školy slavnostně přivítáni nejen svými třídními učitelkami, ale také starostou města Heřmanův Městec panem Alešem Jiroutkem a vedením školy. Následující dny už prosím nevstupujte do budovy školy. Žáci prvních tříd skončí výuku v úterý 5. 9. a ve středu 6. 9. v 9. 20 hodin.

Vážení rodiče,

další informace týkající se organizace a aktivit v průběhu školního roku Vám budu posílat postupně a zveřejňovat je na stránkách školy a v informačním systému Bakaláři. Již nyní se můžete na stránkách školy podívat na aktualizované informace týkající se průběhu školního roku a školní družiny (záložka ŠKOLNÍ ROK) nebo přečíst informace ve Zpravodaji školního roku (záložka DOKUMENTY – ŠKOLNÍ ROK 2023 – 2024). Upozorňuji zejména na den ředitelského volna, který je vyhlášen na pátek 29. 9. 2023.

Děkuji Vám mnohokrát za spolupráci a přeji klidný školní rok 2023/2024.

Mgr. Jana Šindelářová, MBA