06.03.2023Mgr. Tamchynová BlankaPřečteno: 196x

Nákupy s rozumem

Minulý týden se žáci pátých ročníků účastnili zajímavého programu Ekocentra Paleta Pardubice.

Akce nesla název "Nákupy s rozumem". Děti si zopakovaly, jak se třídí odpad a upevnily tak vědomosti o tomto tématu. Účelem aktivit bylo vnést žákům do povědomí, že oni sami mohou v této problematice něco udělat a množství odpadu tak snížit právě tím, že si budou vybírat výrobky bezobalové nebo s obalem co nejméně zatěžující přírodu. Seznámili se také s existencí tak zvaných bezobalových obchodů, kde lze nakoupit do vlastních obalů, které jen tak po prvním použití nevyhazují, ale používají je opakovaně. Takto jdou nakoupit nejen potraviny, ale také třeba prášky na praní, tekutá mýdla a další výrobky. Na závěr jsme se shodli, že by těchto obchodů mohlo být mnohem více a že řešení tohoto oříšku je v budoucnosti právě na jejich generaci.

Mgr. Tamchynová Blanka