Žáci 3.B a 7.C se zapojili do celostátní akce Noc s Andersenem. Přespali ve škole z 21. na 22. března.
Myšlenka na společnou akci vznikla po podzimním dni PBIS, kdy se tyto třídy poprvé potkaly a moc se jim spolupráce dařila a líbila.
Nejprve se připomněli svoje jména, zahráli si několik seznamovacích her. Poté se rozdělili do dvou skupin. Jedna šla chystat snídani - v kuchyňce smažili palačinky a pekli šneky z listového těsta. Druhá procházela Pohádkovou stezkou. Během ní žáci řešili přesmyčky, pracovali s QR kódy, řešili rébusy, osmisměrky inspirované životem a dílem dánského pohádkáře. Cílem bylo získat kód k otevření kufříku s pokladem. Pak se skupiny vyměnily.
Pro další část programu sedmáci vytvořili stanoviště s úkoly, které byly inspirovány tvorbou Jiřího Žáčka, Pavla Šruta, Galiny Miklínové - letošních literárních jubilantů. Třeťáci navštívili celkem 8 stanovišť, plnili opravdu různorodé úkoly. Moc je to bavilo.
Než sedmáci přichystali stezku odvahy potemnělou noční školou, třeťáci si zazpívali písničky Petra Skoumala.
A pak to vypuklo. Všichni překonali svůj strach a stezku odvahy absolvovali.
Pak už se četly jen pohádky H. CH. Andersena na dobrou noc. A honem na kutě, vždyť budíček bude coby dup.
Ráno po rozcvičce a snídani účastníci akci zhodnotili. Shodli se na tom, že bylo fajn spolupracovat napříč třídami a že si to moc užili.
Mgr. Jana Dostálová, Mgr. Andrea Kudláčková
Poslední ČLÁNKY ZŠ
» | Pozvánka na vernisáž a výstavu 06.05.2025 |
» | Zvířátka a jejich mláďátka 06.05.2025 |
» | Čarodějný rej 05.05.2025 |
» | 3.B a její výprava za tajemstvím vodních potvůrek 05.05.2025 |
» | Čarodějnické odpoledne plné kouzel a dobrodružství 05.05.2025 |
» | Malování kytičkami 05.05.2025 |
» | Do pohádky 02.05.2025 |
» | Třídy 1.C a 1.D navštívily základní uměleckou školu 02.05.2025 |
» | Čarodějnické hrátky ve školní družině: Když se magie setká se smíchem! 02.05.2025 |
» | Žabák Ferda čaruje 02.05.2025 |