21.03.2024Mgr. J. Šindelářová, MBAPřečteno: 186x

Příběhy našich sousedů

Ve středu 20. 3. 2024 proběhla slavnostní prezentace pamětnických příběhů.

Od září pracovali žáci 9. B a 9. A (Tereza Hainallová, Tereza Novotná, Johanna Seberová a Jiří Staněk) pod vedením učitelského tandemu paní učitelky Moniky Stránské a pana učitele Josefa Jodase na projektu Příběhy našich sousedů. Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Náš tým vytvořil videoreportáž s panem Břetislavem Netolickým. Svou týmovou práci a její výsledek prezentovali ve středu 20. 3. 2024 ve Spolkovém domě v Chrudimi.

Záznam ze závěrečné prezentace bude ke zhlédnutí na stránkách https://www.pribehynasichsousedu.cz/prezentace/

Děkuji panu Břetislavu Netolickému za to, že umožnil nahlédnout žákům do nelehké doby, v níž žil. Děkuji také vyučujícím za jejich vedení a podporu žákům a v neposlední řadě také žákům, kteří se nad rámec svých školních povinností věnovali tomuto úžasnému projektu.

Jsem ráda, že se naše škola s podporou zřizovatele Města Heřmanův Městec tohoto projektu zúčastnila.

Jana Šindelářová