29.06.2023Mgr. Malinová Jana Přečteno: 328x

Projekt Čtení velcí malým – téma: Prázdniny

Naposledy v tomto roce  se sešly třídy 1.B a 4.D na dokončení celoročního projektu Čtení velcí malým. Téma Prázdniny bylo pro všechny velmi blízké a lákavé.

Děti z 1.B nás přivítaly básničkami a písničkou, která nás všechny příjemně naladila na prázdninové koupání, slunění, výlety, tábory a dovolené s rodiči. Potom si děti udělaly na tabuli myšlenkovou mapu, při se nejenom procvičily ve čtení, ale uplatnily i schopnosti vymyslet, co všechno každého napadne při slově prázdniny. Následně  se děti rozdělily do skupin, kde společně malovaly  své prázdniny.

Projekt byl velmi úspěšný, děti se naučily navzájem spolupracovat, rozdělovat si role ve skupinách i dvojicích, tolerovat se navzájem a i při takovém množství se k sobě pěkně chovat.

Mgr. Jana Malinová a Mgr. Lada Vojáčková