19.12.2023Mgr. Malinová JanaPřečteno: 200x

Projekt Vesmír v 5.D

Páťáci probírali v přírodovědě učivo o vesmíru. K rozšíření znalostí a pro lepší představu tohoto tématu zhlédli i několik prezentací.  Své poznatky si na  závěr  ověřili v projektovém dni  Vesmír.

Byli rozděleni do čtyř skupin. kde společně spolupracovali, dokázali využívat encyklopedie, příručky, tisk a ostatní media k vyhledávání informací a jejich zpracování. Každá skupina vytvořila informační plakát o planetách, o Slunci...

Toto téma prostoupilo několika předměty.

Žáci využili nejen svých znalostí nabytých ve výuce, ale také vyhledávali zajímavosti o jednotlivých planetách. Nejenom si upevňovali učivo, ale také interpretovali, hodnotili a rozvíjeli svou fantazii.

Rovněž výtvarně ztvárnili planety sluneční soustavy.

Součástí projektu byla  i návštěva planetária v Pardubicích.

Projekt splnil své cíle, žáci se aktivně zapojili do řešení daných úkolů, byli velmi zvídaví, získali další důležité informace týkající se vesmíru.

Mgr. Jana Malinová