11.12.2023Mgr. Zelená KristýnaPřečteno: 206x

Sladké dobrodružství ve výuce AJ

V hodině anglického jazyka ve třídě 7.B v pátek 8.12. proběhl nezapomenutelný zážitek plný vůně, chuti a nových dovedností.

Žáci se během hodiny angličtiny ponořili do světa receptů a pracovních postupů při přípravě nepečeného cukroví, konkrétně kakaovo- ořechových kuliček s kokosem a rafaelo kuliček.

Naplněni předvánoční náladou a s úsměvem na tvářích se žáci chopili příležitosti vyzkoušet si popis pracovního postupu – receptu – kompletně v anglickém jazyce. Oči žáků zářily radostí, zatímco do uší jim hrály anglické koledy, tvořící nezapomenutelnou kulisu pro tuto kreativní činnost.

Návody na přípravu kakaovo- ořechových kuliček s kokosem a rafaelo kuliček se staly mostem mezi jazykovým vzděláním a praktickým zážitkem. Žáci nejenom zdokonalili svou schopnost porozumět anglickým instrukcím, ale také se seznámili s kuchařskými pojmy a technikami.

Vrcholem této hodiny nebyla jen práce a učení, ale také chvíle společného posouzení výsledků – degustace! :-)

Příjemný adventní čas Vám přejí angličtináři ze 7.B a Mgr. Kristýna Zelená