13.10.2023Mgr. Horáková Iveta Přečteno: 217x

Tematická výuka ve 3.C

Seznámení třeťáků s naším městem skrze všechny předměty.

Každý ví, že do školy chodíme, abychom se něco naučili. My však víme, že nejlépe se nám učí to, co nám dává smysl, co je provázané, navazuje na sebe, baví nás a je nám to blízké. Proto jsme se vrhli na tematickou výuku. Jako téma jsme si zvolili náš domov. A protože naším domovem je i naše město, tedy Heřmanův Městec, orientovali jsme výuku na něj, a to ve všech předmětech. Nejprve jsme si udělali teoretickou přípravu a o městě jsme si četli. Následně jsme na těchto textech řešili všechny aktuálně probírané gramatické jevy. Zajímali jsme se o místní pověsti, které jsme si převyprávěli, hráli divadlo a dál s informacemi pracovali. Také jsme tvořili svůj erb. Především jsme ale vyrazili do města, kde jsme chodili dle mapky a trénovali orientaci, světové strany a další témata, která probíráme v prvouce. Navštívili jsme všechna významná místa a absolvovali exkurzi v hřebčíně. Cestou jsme si udělali „bojovku“ a plnili různé úkoly a luštili šifry, které nás informovaly o různých městských zajímavostech. Cestou jsme narazili i na římské číslice a ve škole pak téma promítli i do matematiky, mimo jiné v podobě slovních úloh a logických hádanek. Téma se nám skutečně odrazilo velmi pestře ve všech předmětech a výčet aktivit byl pouhou ochutnávkou, ale my jsme si ho moc užili a těšíme se na pokračování v navazujících tématech.
Za 3.C Iveta Horáková