06.05.2019Mgr. Kučerová, Mgr. PeřinováPřečteno: 573x

Úniková hra – čarodějnický lektvar

V úterý 30. dubna jsme si pro děti ze 3.B a 3.C připravili únikovou hru, jejíž cílem bylo dostat se ze třídy během 45 minut a to pomocí získaných indícií.

Děti se rozdělily do skupin. V časovém limitu musely najít části dopisu, které poskládaly a ten je seznámil s průběhem hry. Postupně měly splnit osm úkolů, řešením každého úkolu bylo jedno slovo, které tvořilo přísadu do kouzelného lektvaru. Některé úkoly daly dětem skutečně zabrat – musely pomocí souřadnic vyhledat správná písmena, spočítat obrázkové příklady, přečíst si text o významu Filipojakubské noci a poznatky z textu použít při luštění tajenky…. Ve chvíli, kdy děti získaly všech 8 indícií, vypily kouzelný lektvar, který je „zmenšil“ a mohly uniknout prolezením „klíčové dírky“ ze třídy. Na druhé straně dveří na ně čekala čarodějnice, která jim dala sladkou odměnu a zábavné čarodějnické pracovní listy.

Děti se do hry zcela vžily, některé s obavami vypily zelený lektvar, jiné se zatajeným dechem prolézaly klíčovou dírkou, protože nevěděly, co je čeká na druhé straně. Hra se vydařila a děti si užily čarodějnické vyučování.

Mgr. Kučerová, Mgr. Peřinová