03.01.2024Mgr. Šmatlánová Pavla Přečteno: 144x

V prosinci navštívil nás, anděl, čert a Mikuláš!

Prosinec je pro všechny obdobím očekávání, překvapení a radosti. Velkou událostí byla návštěva Mikuláše v 1.C, kterého doprovodili andělé i nezbední pekelníci.

Ve své knize měl Mikuláš přesně zaznamenány informace o tom kdo, kdy a jak zlobil. Hříšníci si vyslechli domluvu, zpytovali svědomí a slíbili, že se polepší. Společně jsme je vykoupili přednesem básničky a prozatím jim bylo vše odpuštěno. Za dobré skutky a slušné chování dostali všichni malou sladkou odměnu. Adventní čas byl hlavním tématem třídního kalendária. Školáci se seznámili s příběhem sv. Barborky, sv. Mikuláše i sv. Lucie. Samotný vánoční příběh narození Ježíška nám přiblížilo krásné divadelní představení žáků 8.D a také milá návštěva řádové sestry. Následovala výroba malých betlémů, ty se opravdu moc povedly. Na závěr posledního dne ve škole vánočnímu skřítkovi, kterého si děti musely ve třídě nejprve najít, pak pošeptaly svá tajná přání. Také jedno mám, aby se všem vyplnila. V novém roce mějte dostatek všeho, co považujete za nejdůležitější.

Mgr. Pavla Šmatlánová