13.10.2014Eva BočkováPřečteno: 2442x

VII. B na „Královské cestě“ v Praze

Ve středu 1. 10. 2014 se vypravila VII. B do Prahy na „Královskou cestu“, historickou trasu Prahou, pojmenovanou podle korunovačních průvodů českých
králů.

Z Heřmanova Městce jsme vyjeli vlakem do Přelouče a po hodině a půl jsme již vystupovali na hlavním nádraží v Praze. Přes Václavské náměstí jsme došli k Prašné bráně, kde naše cesta po stopách králů začínala. Na místě dnešního Obecního domu tu kdysi stával královský dvůr, druhé sídlo českých králů. Celetnou ulicí jsme se dostali na Staroměstské náměstí, prohlédli si Staroměstskou radnici s orlojem, kde bylo hodně lidí, a pokračovali k Staroměstské mostecké věži u Karlova mostu. Z Karlova mostu jsme měli krásný výhled na Hrad, Vltavu a její břehy, míjeli jsme na něm řadu umělců, kteří tu vystavovali svá díla. Za Malostranskou mosteckou věží jsme se vydali přes Malostranské náměstí do kopce Nerudovou ulicí s domy označenými domovními znameními, dále ulicí k Hradu a přes Hradčanské náměstí na Pražský hrad. Někteří se vyfotografovali s hradní stráží. Zanedlouho jsme vstoupili do chrámu sv. Víta, kde královská cesta končila.

Cestou zpět z Hradu jsme prošli přes Kampu, malý umělý ostrov na řece Vltavě na Malé Straně, od níž je oddělen mlýnskou strouhou Čertovkou. Přes most Legií kolem Národního divadla a po Národní třídě jsme dorazili na Václavské náměstí, kde jsme se občerstvili a odpočinuli před cestou domů. Vraceli jsme se opět vlakem z hlavního nádraží. Cesta zpět utekla ještě rychleji, zanedlouho nás vítalo nádraží v H. Městci.

Nachodili jsme toho docela dost, ale již se těšíme na další výlet.