30.11.2022Mgr. Beránková JanaPřečteno: 198x

Výukový program: Alfons Mucha - plakáty

V listopadu jsme s žáky 9.B a 9. C navštívili Regionální muzeum v Chrudimi.

Absolvovali jsme program, který se týkal výtvarného umění a kulturního přehledu 20. století. Na začátku jsme zhlédli krátkou prezentaci o uměleckém směru secese, o hledání inspirace a o teorii barev. Následovala část interaktivní. Žáci si náhodně vytáhli lísteček představující část plakátu. Dobarvit jeho prázdné okraje byl první úkol. Potom jsme se přesunuli do expozice plakátů Alfonse Muchy. Zde měli žáci najít plakát, ke kterému jejich lístek patřil. Tím se rozdělili do skupin a plnili další úkoly týkající se znalostí o malíři a jeho tvorbě. Každá skupina měla jiné zadání. V závěru jsme na základě získaných informací sestavili jeden plakát.
V hodinách výtvarné výchovy se k exkurzi vrátíme a sami navrhneme, namalujeme a nakreslíme secesní šperk.
Mgr. Jana Beránková