25.04.2022Mgr. Bořková Sylva Přečteno: 474x

Žáci 3.A pěstovali pokojové květiny.

V rámci pěstitelských prací jsme v naší třídě množili a posléze přesazovali pokojové rostliny.

Každý žák si měl přinést kelímek, který jsme obalili alobalovou folií a vložili do ní 2-3 řízky fialek či odnože zelence. Během několika týdnů jsme doplňovali vodu do kelímků a sledovali, jak rychle se utvoří první kořínky budoucích rostlinek a nové lístky u fialek. Pečliví pěstitelé brzy zjistili, že kořínky se rozrůstají poměrně rychle a rostlinky je možné již přesadit. Do menších květináčků jsme namnožené rostlinky zasadili do substrátu pro pokojové rostliny, seznámili jsme se s vhodným pěstováním, správnou zálivkou, drenáží kvůli odvodnění rostlin a péčí o pokojové rostliny. Ti, kteří občas zapomenou zalít své výpěstky, vědí, že například zelenec je poměrně tolerantní rostlina, která nám absenci zálivky občas odpustí, protože rostlinka shromažďuje vodu ve svých listech a tučných kořenech. Seznámili jsme se také se způsobem hnojení a umístění pokojových rostlin na vhodném místě v místnosti. Zasazené rostlinky jsme si odnesli domů, kde už jistě najdeme vhodné místo ke zkrášlení našich domovů.

Mgr. Bořková Sylva