Archív aktualit - ZŠ Heřmanův Městec

Krajské kolo Dějepisné olympiády bylo pro nás opět úspěšné
25.04.2019

V rámci kraje naši školu zastupovali dokonce tři výborní řešitelé kola okresního – Petra Polgárová z 9.C, David Vávra z 8.C a Tomáš Kachlík z 9.B. Nejlépe si vedl Tomáš Kachlík, který obsadil v krajském kole 3. místo. Děkujeme jim za vzornou přípravu a úspěch.

I učitelé se musí někdy učit
08.04.2019

Možností vzdělávání učitelů je mnoho, ale často je obtížné skloubit školní rozvrh s termíny školení. Proto jsme rádi, že můžeme sdílet své zkušenosti s kolegy pomocí večerních webinářů, které organizuje Dům zahraniční spolupráce. Minulý týden proběhl webinář na téma metoda CLIL. Online setkání s kolegy ze všech koutů republiky bylo obohacující. Sdíleli jsme CLIL aktivity, se kterými máme dobré zkušenosti. Věříme, že tato setkání přispějí k obohacení a zpestření výuky na naší škole.    L. Malá

Basketbal
29.03.2019

Ve středu 27.3.2019 se uskutečnilo krajské kolo základních škol v basketbale v Pardubicích, kam postoupily i naše dívky. Hektický začátek prvního zápasu, kdy jsme v první minutě po vstřelení třech košů za tři body prohrávali, nás nerozhodil. V jednom okamžiku jsme i vedli. Zápas skončil těsným výsledkem 31:28 pro Polabiny Pardubice. Suverénní výkon a jednoznačné vítězství jsme předvedli v zápase s Moravskou Třebovou. Poslední soupeř byl ale nad naše síly. Nejlepší tým z Ústí nad Orlicí zaslouženě zvítězil. Naše družstvo děvčat skončilo na třetím místě. Blahopřejeme.

Zemědělská olympiáda Chrudim
18.03.2019

Dne 12.3. 2019 se 13 statečných žáků z 8. tříd naší školy účastnilo prvního ročníku Zemědělské olympiády na Střední škole zemědělské v Chrudimi. Ve společnosti zástupců ze škol z Nasavrk, Chrudimi i Prosetína jsme měli největší účast. Žáci prezentovali na téma aktuální či budoucí problémy s vodou nebo potravinami. Nešlo o navržení řešení, ale vůbec si problémy uvědomit a možná řešení hledat. Všem účastníkům se dařilo a byli zástupci školy, Agrární komory i Vysoké školy zemědělské v Praze, jakožto členy hodnotící komise, oceněni. Nejen díky vlastní šikovnosti a píli, ale i pomoci paní učitelky Kachlíkové se naše žákyně – Alžběta Kuchaříková a Markéta Korečková umístily na prvním místě. Gratulujeme.

Basketbal
13.03.2019

V Chrudimi se ve sportovní hale 1. března odehrálo okresní kolo v basketbalu žáků základních škol. Obsadili jsme obě kategorie – starší žáci a žákyně. Chlapci soutěžili v konkurenci pěti škol, a i když nepostoupili, bojovali s nasazením. Dívkám se dařilo více a z prvního místa postoupily do krajského kola, které proběhne 27. března v Pardubicích. Budeme držet pěsti.

Zeměpisná olympiáda
13.03.2019

Dne 20. února proběhlo okresní kolo zeměpisné olympiády v Chrudimi. Účastnili se i žáci naší školy. Největšího úspěchu dosáhl žák 6.C Ondřej Fous, který skončil na 2. místě, a zajistil si tak postup do krajského kola, které se bude konat 20. března v DDM BETA Pardubice. Děkujeme všem za účast a reprezentaci školy.

Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ Heřmanův Městec
06.03.2019

se koná v pondělí 1. dubna 2019 12.00 – 17.00 hod.a v úterý 2. dubna 2019  12.00 – 17.00 hod.v nové přístavbě ZŠ.Další podrobosti naleznete v sekci Školní rok/Zápis do 1.ročníku.

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY
30.01.2019

V době školních prázdnin (1.2. -pololetní, 4.-8.2. - jarní) nebude školní družina v provozu.

Úspěch v okresním kole Dějepisné olympiády
24.01.2019

Všichni tři žáci z naší školy, kteří se zúčastnili v Chrudimi dne 16. ledna 2019 okresního kola Dějepisné olympiády, postoupili díky svým výsledkům a znalostem do kola krajského. Nejúspěšnější z nich byl Tomáš Kachlík z 9.B, jenž postupuje z místa třetího, dále to jsou David Vávra z 8.C a Petra Polgárová z 9.C. Přejeme jim úspěch i v kole krajském.