Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Pohádkový den v 1.B
27.03.2024

Ve čtvrtek 21. března se konal ve třídě 1.B dlouho očekávaný Pohádkový den. Děti se při tomto projektovém vyučování zapojily do různých aktivit inspirovaných pohádkou O perníkové chaloupce.

Den pro školu
26.03.2024

Kariérové poradenství probíhá na naší škole již od prvního ročníku. Na prvním stupni se však nejedná o výběr budoucího povolání. Naším cílem je hledání silných stránek, poznávání vlastností a utváření životních hodnot. Proto se opakovaně zapojujeme do projektu Den pro školu. Jedná se o program Nadace České spořitelny, který nabízí možnost setkání žáků základních i středních škol s odborníky z praxe. O tom, že tento projekt může být přínosný i pro ty nejmladší žáky, jsme se přesvědčili 22. března v 1.A a 3.C.

Jarní herní odpoledne
26.03.2024

Je mnoho způsobů, jak oslavit nástup jara, jeden z netradičních je například přijít si zahrát

Noc s Andersenem v 1.A
26.03.2024

Ve čtvrtek 21. března se třída 1.A sešla k nezapomenutelné Noci s Andersenem. V rámci této celostátní akce jsme se po celý večer věnovali aktivitám určeným na rozvoj čtenářství. Inspirovala nás kniha Emmy Adbågové "Ďolík". Co vlastně ten Ďolík byl? Pro postavy z knihy to bylo místo, kde si nejraději hrály, kde se cítily příjemně a bezpečně. Toto místo bylo zkrátka synonymem pro nekonečnou zábavu.

Loučení se zimou
26.03.2024

Protože nám jarní prázdniny utekly jako voda a první jarní den už klepal na dveře, potřebovali jsme se co nejrychleji rozloučit se zimou.

Velikonoční šifrovačka
22.03.2024

Přichází čas, kdy naše škola ožívá nejen vůní čerstvých květin a slunečnými paprsky, ale také atmosférou Velikonoc. A letos, abychom tuto sváteční atmosféru ještě více oživili. Máme pro Vás připravenou jedinečnou událost – třídenní Velikonoční šifrovačku!

Květiny k MDŽ
22.03.2024

Těsně před jarními prázdninami byl svátek žen.

Krajské kolo ovládla naše Helenka
22.03.2024

Dne 20. března se na Gymnáziu Dašická v Pardubicích konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce.

Příběhy našich sousedů
21.03.2024

Ve středu 20. 3. 2024 proběhla slavnostní prezentace pamětnických příběhů.

Dětská scéna 2024
21.03.2024

V průběhu února a března se na naší škole konalo školní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2024.